Obejrzyj relację

Festiwal DPM

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie odrestaurowanego zabytkowego Parku Zdrojowego. Założenie Parku pokrywa się z początkami miasta Świnoujście w 1765 roku.  Park zaprojektował słynny pruski architekt ogrodów Peter Joseph Lenné, który 194 lata temu sprowadził na jego teren 1560 sztuk sadzonek drzew i krzewów z Sanssouci.

Uroczystość otwarcia Parku Zdrojowego odbędzie się w dniu 18 września 2021r., który jest jednocześnie obchodzony jako Dzień Pierwszej Miłości. Łącząc obydwa te wydarzenia, zapraszamy wszystkich Państwa kochających naturę, przyrodę, muzykę i miłość na wieczorny spacer w naszym przepięknym Parku Zdrojowym, wypełnionym kulturalną muzyką, nastrojowym oświetleniem i specjalną romantyczną atmosferą, która będzie możliwa dzięki Państwa obecności.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 19:00 w różnych punktach muzycznych w parku, a o godzinie 20:30 w Altanie Koncertowej odbędzie się główny koncert w wykonaniu światowej sławy, znakomitego pianisty jazzu klasycznego,  Konrada Paszkudzkiego i jego zespołu Konrad Paszkudzki Trio.

18

Września 2021, 19:00 Park Zdrojowy, Świnoujscie

about
about
about

Dzień Pierwszej Miłości

Pierwsza miłość i towarzyszące jej emocje, uczucie pierwszych motylków w brzuchu oraz wypieki na twarzy, jest czymś najpiękniejszym w życiu. Każdy z nas, bez względu na to kim była nasza pierwsza miłość lub kiedy ją odczuliśmy, nie zapomina tego do końca życia. 18 września, w Dzień Pierwszej Miłości mamy wyjątkową okazję, by wspomnieć to uczucie lub nawet może je przeżyć pierwszy raz.

Pokaż moją pozycję na mapie

Prosto z Nowego Jorku

Trio:
Mając zamiłowanie do klasycznego jazzu i wielkich standardów lat 30, 40 i 50, członkowie tria chylą głowę przed jazzowymi sławami i kompozytorami którzy na nich wpłynęli – Oscar Peterson, Erroll Garner, Art Tatum, Israel Crosby, Ahmad Jamal, Nat King Cole, George Gershwin, Irving Berlin i Cole Porter, żeby wymienić tylko kilku. Trio ma brzmienie przesiąknięte tradycją, ale zawsze pozostaje kreatywne i pomysłowe. Są jednymi z najlepszych nowoczesnych wykonawców jazzowych.Trzej artyści, znani ze sprawności gry na swoich instrumentach, szczycą się czystym, pełnym gracji wykonaniem. Słuchanie gry tria to huśtawka wyrafinowanej, melodyjnej i ekscytującej improwizacji. Improwizacja odbywa się nad utworami dużego formatu znanych z The Great American Songbook. Rezultatem jest ognisty, bezpośredni jazz z melodyjną elegancją, nonszalanckim wdziękiem i godnym hołdem złożonym wielkim amerykańskim jazzmanom.

Konrad Paszkudzki:
Konrad Paszkudzki ze swoim trio nagrał 10 albumów dla Venus Records w Japonii. Podróżował po świecie przez 7 lat z trio Johna Pizzarelli wykonując ponad 3000 koncertów w salach jazzowych, salach koncertowych i teatrach w 50 krajach. Obecnie jest dyrektorem artystycznym wielu organizacji muzycznych w Stanach Zjednoczonych, a także prowadzi rezydencję ze swoim trio w prestiżowym Friars Club w Nowym Jorku.

Cytaty:
"Ma perłowy dotyk, wyczucie historii, poczucie dramatu, miłość do bluesa i elegancję, która wynika z wielkiego poświęcenia" - Wynton Marsalis

"...as pianista" - Rex Reed, Obserwator

"Mówiąc prościej, to jest Jazz!" - James Morrison

"[On] prezentuje bluesową podstawę Errolla Garnera, dotyk Ahmada Jamala i ulotne palce Oscara Petersona (...)" - The Jazz & Blues Florida Magazine

"Konrad Paszkudzki na fortepianie – genialny geniusz z Perth, który w wieku 15 lat rozpoczął studia jazzowe. Płynność jego gry podkreślała kolejne oszałamiające solo." - Gwiezdny Feniks

"Prawdziwym odkryciem wydaje się zwłaszcza Paszkudzki, który pochodzi z Australii, często solo z atrakcyjną kombinacją melodyjnej ekonomii i giętkiej techniki." - Wszystko o jazzie

„..wschodząca gwiazda pianisty” – Christopher Loudon, JazzTimes

„Reverence for Oscar Peterson Trio” — Phil Schaap

„Świetne melodie, inteligentne aranżacje i wspaniała muzykalność w jednym pakiecie. Jazz żyje!” - John Pizzarelli

Lokalizacja: Altana Muzyczna, Park Zdrojowy

Bezpłatne bilety na AFTERPARTY można zdobyć poprzez losowanie z uwagi na ograniczoną ilość miejsc. Zgłoszenia przyjmowane będą elektronicznie w formularzu poniżej 18 września od godziny 18:30 do 20:00. O godzinie 20:00 odbędzie się komputerowe losowanie, a osoby wylosowane otrzymają bilet na podany adres e-mail.

Wymagane jest okazanie dokumentu pełnego zaszczepienia, paszportu COVID lub negatywnego testu przeciw COVID-19 (test ważny jest 72h od daty wykonania). Na miejscu będzie można wykonać płatny test - wynik w ciągu 15 minut.

Dołącz do losowania

Dołącz do losowania o bezpłatne bilety na AFTERPARTY festiwalu DPM. Na gości czeka DJ niespodzianka z Los Angeles. Ilość biletów jest ograniczona.

Dołączenie do losowania jest możliwe jedynie 18 września od 18:30 do godz. 20:00 będąc na terenie koncertu. O godzinie 20:00 zostaniesz powiadomiony, jeśli Twój email został wylosowany.

Zgłoś się jako para(bilet dwuosobowy)

Artyści

Zobacz naszych artystów!

Artysta

ALPHONSO HORNE

Trębacz Alphonso Horne to dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy trębacz, nazwany przez Wyntona Marsalisa jedną z wschodzących gwiazd następnego pokolenia. Horne występował z wieloma uznanymi artystami jazzowymi, w tym z Marcusem Robertsem, Michaelem Feinsteinem, Rhiannon Giddens, Marilyn Maye i Rihanną. Alphonso jest laureatem wielu nagród, w tym Narodowego Konkursu Trąbek (2010).


W sierpniowym wydaniu magazynu JET z 2011 roku światowej sławy trębacz Wynton Marsalis umieścił Horne'a na liście 16 młodych muzyków jazzowych zatytułowanej „Wynton's Picks: Who's Got Next”.
Horne współpracował i koncertował z Wyntonem Marsalisem w Jazz at Lincoln Center Orchestra, Count Basie Orchestra, Cab Calloway Orchestra i wielu innych. Występował w miejscach i festiwalach na całym świecie, w tym na festiwalach jazzowych w Monterey, Montrealu i Umbrii. Horne występował także w kilku nagrodzonych Tony Award show na Broadwayu, w tym w "After Midnight" i "Shuffle Along" z gościnnymi występami Fantasia Barrino, Dulé Hill, Toni Braxton, Audra McDonald, Savion Glover i wielu innych. Alphonso można również zobaczyć w programie CBS „The Late Show with Stephen Colbert” oraz w biografii jazzowej „BOLDEN”.

Artysta

OLIVIA CHINDAMO

Olivia Chindamo to pochodząca z Australii wokalistka jazzowa z Nowego Jorku, której wyjątkowy głos bez wysiłku przenosi historie i melodie na najwyższy poziom uczuciowości i muzykalności. Ze szczególnym zamiłowaniem do improwizacji, muzyczne przedsięwzięcia Olivii oferują świeże połączenie starego i nowego, ponieważ nieustannie łączy poszerzającą się wiedzę o historii jazzu z jej nowoczesną wrażliwością, imponującą techniką i wszechstronnością wokalną.


Jako pierwsza wokalistka, która w 2016 roku otrzymała prestiżową nagrodę Bell Award w kategorii „Młody Australijski Artysta Jazzowy Roku”, Olivia umocniła swoje miejsce na lokalnej i krajowej scenie jazzowej. Często koncertując i występując z własnymi projektami oraz jako gość światowej sławy artystów, takich jak James Morrison (AUS) i Willie Murillo (USA).

Ostatnie wydarzenia obejmują jej debiutancki występ z Melbourne Symphony Orchestra w Sidney Myer Music Bowl oraz podróż do Europy z Williem Murillo, gdzie występowali i nagrywali z Big Band Liechtenstein.

Po studiach pod okiem najlepszych amerykańskich muzyków jazzowych w Banff International Workshop in Jazz & Creative Music w 2016 roku, Olivia poczuła się bardziej niż kiedykolwiek przyciągnięta do Stanów Zjednoczonych, co zainspirowało ją do śmiałej przeprowadzki na drugi koniec świata, by w pełni realizować swoją miłość i pasję do muzyki jazzowej. Olivia jest absolwentką The Juilliard School, gdzie brała udział w inauguracyjnym programie absolwentów Jazz Voice.

Artysta

ANNA NOWIK

Szczecinianka, obywatelka świata, śpiewająca puzonistka, edukatorka. Charyzmatyczna, oryginalna, przyciągająca uwagę słuchacza, niebanalna, pełna wdzięku i gracji, liderka zespołu Swing Lovers, kobieta pełna pasji i muzycznych inspiracji jazzem tradycyjnym i swingiem.
Artysta

MAYA KOTERBA

Maya Koterba ukończyła z wyróżnieniem wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Elastyczność stylistyczna pozwala jej swobodnie poruszać się w różnych gatunkach muzycznych. Bierze udział w wielu projektach artystycznych. Ostatnio bardziej jej zainteresowania kierują się w stronę improwizacji wokalnej oraz traktowania głosu w sposób instrumentalny. Zaprasza do współpracy różnych muzyków, z którymi uwielbia kreować wyjątkowe chwile na scenie.


Występowała na jednej scenie z Piotrem Wromblem, Przemkiem Raminiakiem, Tomaszem Grabowym, Cezarym Konradem, Zbigniewem „Lewandkiem” Lewandowskim, Marcinem Jahrem. Poza muzykami z Polski, miała przyjemność zaśpiewać z Makoto Kuriya, Reggie Moore’em, Essiet’em Okon Essiet, Newman’em Taylor Baker’em, Erykiem Allen’em. Jest laureatką i uczestniczką wielu festiwali oraz warsztatów muzycznych m.in New York Jazz Masters International Workshop in Wojanów(2018), International Summer Jazz Academy in Kraków (2015). Maya wystąpiła ze swoim recitalem m.in, na IV Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Me.Ba w Szczecinie (2014) i na Szczecin Jazz Festiwal 2019 w ramach Szczecin Day (Szczecin Voices).

Wokalnie szkoliła się pod okiem profesjonalnych trenerów z całego świata (Dean Kaelin, Hubert Noe, Mary Ann Kehler, Leigh McRae, Sissy Handler-MisSiss). Maya&Pablo – to nowy projekt z muzyką autorską, stworzony wspólnie z uznanym gitarzystą basowym Pawłem Grzesiukiem. Jako Maya Koterba Quartet wokalistka koncertuje z różnymi muzykami. Współtworzy także Jobim&Gilberto, muzyczny projekt zainicjowany przez gitarzystę Michała Starkiewicza, poświęcony największym przebojom A.C.Jobima i João Gilberto i utworom muzyki rozrywkowej w rytmach brazylijskich. W projekcie Muzyczna Retrospektywa, wokalistka śpiewa piosenki Marka Grechuty. Wspólnie z Mitro Dymitriadisem tworzy duet Unpluggers, z którym wykonuje repertuar słynnej czwórki z Liverpoolu.

Maya prowadzi warsztaty i zasiada w komisjach jurorskich na festiwalach wokalnych. Uczyła śpiewu jazzowego na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz prowadziła piosenkę z mikrofonem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Dziś udziela również konsultacji wokalnych wokalistom i aktorom, współpracuje z profesjonalistami, jak i amatorami kochającymi śpiew.ata, by w pełni realizować swoją miłość i pasję do muzyki jazzowej.

Artysta

MARCIN DILING

„Czarodziej Skrzypiec” - w wieku 7 lat wystąpił solowo na scenie Filharmonii w Szczecinie. Jest półfinalistą programów rozrywkowych Must Be The Music telewizji Polsat oraz Das Supertalent telewizji RTL. Grę na skrzypcach studiował w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Rostoku.


Marcin Diling koncertował pośród artystów i zespołów takich jak: Waldemar Malicki z Filharmonią Dowcipu, Andrzej Piaseczny, Lady Punk, Myslovitz, Marcin Wyrostek. Z Adamem Sztabą i jego orkiestrą wystąpił w koncercie ROCK’owo- symfonicznym.

Skrzypek występował w Sali Kongresowej oraz w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki a także w halach widowiskowych Torwar w Warszawie, Azoty ARENA w Szczecinie oraz Tempodrom w Berlinie.

Artysta aranżuje i prezentuje interpretacje znanych utworów muzyki rozrywkowej i gra na ponad 100 letnich, historycznych mistrzowskich skrzypcach.

Artysta

SYLWESTER OSTROWSKI

saksofonista jazzowy, kompozytor, producent muzyczny i lider zespołu The Jazz Brigade ze Szczecina. Sylwester buduje globalne związki kulturalne z jazzem. Do tej pory ma trzy albumy; ostatni to In Our Own Way, gdzie podejmuje wymianę kulturalną, łącząc jazz amerykański i polski, muzykę klasyczną Fryderyka Chopina oraz tradycyjną muzykę Polski i Japonii.


Jako znakomity saksofonista tenorowy, lider zespołu, producent, kompozytor i lider jazzu, Sylwester składa hołd spuściźnie wyprawy kwartetu Davida Brubecka do Polski, za żelazną kurtyną, w 1958 roku. Na płycie pojawia się wraz ze swoim zespołem The Jazz Brygada w składzie Freddie Hendrix, Dorota Miśkiewicz i gość specjalny Darius Brubeck. Czwarty utwór, „In Your Own Sweet Way”, jest wykonywany przez Dariusa Brubecka, najstarszego syna Dave'a Brubecka, który sześćdziesiąt lat temu towarzyszył ojcu w trasie koncertowej w 1958 roku. Znaczenie tego utworu potwierdza, że ​​jazz nadal odgrywa kluczową rolę do Szczecina, który został nazwany „Jazzową Stolicą Polski”.

W skali kraju Sylwester został niedawno uhonorowany tytułem Honorowego Ambasadora Miasta Szczecina, jednak jego droga do zostania artystą jazzowym i liderem w świecie jazzu nie była łatwa, ponieważ ci, którzy żyli w czasach PRL, zostali pozbawieni wolności artystycznej i ekspresja. Przynależność do Polski PRL oznaczała również, że Sylwester musiał wcześniej, w wieku piętnastu lat, rozpocząć pracę, aby pomóc utrzymać rodzinę. Niemniej marzeniem Sylwestra, odziedziczonym po ojcu i wujach, było zawsze być muzykiem. Uczęszczał do liceum muzycznego z nadzieją, że ukończy szkołę i stanie się tym, kim jest dzisiaj. Jego studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, prestiżowej uczelni muzycznej, musiały poczekać i wstrzymał karierę muzyczną, promując sztukę dla władz i społeczności szczecińskiej. W tym czasie stał się wiodącą siłą w tworzeniu szczecińskiej Akademii Sztuki. Jako producent muzyczny został doradcą kulturalnym prezydenta i Urzędu Miasta Szczecina. Przełom nastąpił, gdy produkował muzykę dla Piotra Wojtasika, który zaproponował mu sesję nagraniową z czołowymi amerykańskimi muzykami, w tym Newmanem T. Bakerem, Wayne Dockery i Reggie Moore.

Sylwester Ostrowski to rzadki przypadek w polskim świecie artystycznym. Z powodzeniem łączy rolę muzyki – jazzowego saksofonisty z animacją kultury, m.in. tworząc Szczecin Jazz Festival. Nagrywał z amerykańską wokalistką jazzową Deborah Brown i koncertował obok gatunków takich jak Bobby Watson, Wynton Marsalis i Keyon Harrold. Gościnność, jaką Sylwester zapewnia artystom, partnerom i gościom odwiedzając Szczecin, jest legendarna, a ostatnio współpracował z Keyonem Harroldem, Erykah Badu występującym z Culture Revolution, Wyntonem Marsalisem i Jazz at Lincoln Center, Deborah Brown, Piotrem Wojtasikiem, Bobby Watson, Darius Brubeck, Miki Hayama, Newman T. Baker, Wayne Dockery, Essiet Okon Essiet, Yakov Okun, Anders Bergcrantz, Eric Allen, Freddie Hendrix, Dorota Miskiewicz i Kansas City Jazz Orchestra. Na arenie międzynarodowej Sylwester występował na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych world music, a także w renomowanych klubach jazzowych na całym świecie, takich jak koncert inauguracyjny Jazz Sister Cities w Kansas City, MO USA; Szczecin Jazz w Szczecinie, Polska; Jazz nad Dnieprem w Dnieprze na Ukrainie; Yamaha Ginza Hall w Tokio w Japonii, Safaricom International Jazz Festival w Nairobi w Kenii oraz Blue Note w Nowym Jorku w USA.

Artysta

ASHIAH

Zespół ASHIAH tworzą Asia Cackowska-Kuczawska wokalistka i multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorkaoraz jej mąż Łukasz Kuczawski - towarzyszy jej nie tylko w życiu ale także gra na gitarze i wspomaga drugim głosem. Asia świnoujścianka od wielu lat śpiewa w różnych konfiguracjach i zespołach, w Polsce i zagranicą (USA, Irlandia, Niemcy, Czechy). Łukasz samouk od wielu lat gra na gitarze w rożnych zespołach i wydarzeniach/ konferencjach. Od 5 lat razem tworzą zespół i wspólnie grywają własną twórczość i nie tylko.


W swojej twórczości ASHIAH głównie porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem, chodź nie zawsze w prost. Słuchacz poprzez tekst sam musi odpowiedzieć sobie co artysta chce mu przekazać. Ich twórczość to przede wszystkim piękne i niebanalne piosenki własne i nie tylko, które same znajdują swoich odbiorców. Zespół gra muzykę która uspokaja, zachęca słuchacza do refleksji i zatrzymania się na chwile by zadać sobie pytania, które w normalnym tempie życia nie ma czasu sobie zadać. Swoją twórczością potrafią dotknąć najczulszych strun w sercach słuchaczy. Muzyka jest połączeniem wyjątkowego głosu Asi oraz dźwiękówgitary akustycznej z pianinem, czasem fletem prostym, krążącą w stylach takich jak soul, worship ucieka ona od typowychznanych styli muzycznych.

Można ich spotkać w hotelach i restauracjach na całej wyspie Uznam oraz na platformach internetowych - gdzie prowadzą streamy online. Ashiah w swoim dorobku posiada swoją autorską płytę „Sweet Dependency”, aktualnie pracujemy nad nową wspólną płytą.

Artysta

AGNIESZKA HEKIERT

Agnieszka Hekiert jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów i aranżacji.Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.Pierwszy etap jej kariery to zwieńczone nagrodami występy na wielu festiwalach oraz współpraca z gwiazdami rodzimej sceny, takimi jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Wiesław Pieregorólka, Krzysztof Ścierański czy Marek Bałata.


Agnieszka prezentuje na koncertach, podczas których chętnie wciąga publiczność do wspólnego śpiewania.

Jako nauczycielka śpiewu i trenerka wokalna, Agnieszka Hekiert jest znana przede wszystkim z pracy za kulisami programów telewizyjnych takich jak Mam talent, X-Factor czy Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie przygotowuje wokalistów do występów przed publicznością. Oprócz tego prowadzi także własne warsztaty wokalne z nauką improwizacji, pracą nad rytmem, interpretacją, emisją głosu i obyciem na scenie, pracując w grupach i indywidualnie.

W 2004 roku z trio Krzysztofa Herdzina nagrała płytę “Night And Day Swing”. Doceniona także na scenie europejskiej – koncertowała we Francji, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, a w szczególności w Niemczech i Austrii, gdzie nawiązała współpracę z legendą polskiego jazzu na emigracji, saksofonistą Leszkiem Żądło, a także Konstantinem Kostovem i Nevyanem Lenkovem. Owocem tej współpracy jest nagrana w roku 2009 płyta “European Impressions”. W tym samym roku rozpoczęła się współpraca Agnieszki ze światowej sławy wokalistą Bobbym McFerrinem, z którym występowała w Polsce i zagranicą w ramach projektu Vocabularies.

Jego metodę circle singing aktywnie propaguje, prowadząc własne warsztaty wokalne i chóry. W roku 2011 Agnieszka otrzymała zaproszenie do udziału w paryskim koncercie projektu WeBe3, który tworzą Rhiannon, Dave Worm i Joey Blake, a w 2014 wystąpiła na festiwalu Notturni w Mediolanie w towarzystwie takich artystów jak Jeff Berlin (USA) i Kazumi Watanabe (Japonia). W 2012 roku nakładem wytwórni Universal Music ukazała się druga płyta solowa Agnieszki zatytułowana “Stories”,nagrana z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej i polskiej, takimi jak Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet. Materiał z tego albumu, bedącego połączeniem jazzu, soulu, piosenki poetyckiej i muzyki świata.

Partnerzy

Zobacz naszych oficjalnych partnerów!

sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor